Legionisci.com
2203397Tablica Deyny 1 Września 2004 roku minęło 15 lat od tragicznej śmierci, naszego wspaniałego piłkarza Kazimierza Deyny. Jego wspaniałe zagrania wymieniane są przez kibiców jako te niezapomniane i niepowtarzalne. Kazimierz Deyna był najprawdziwszym czarodziejem futbolu, największym bohaterem publiczności na Łazienkowskiej. Przez warszawiaków był kochany do szaleństwa, przez wielu ludzi poza stolicą - znienawidzony. Jest symbolem wielkości Legii, jako pierwszy w historii klubu z Łazienkowskiej doczekał się pamiątkowej tablicy.

Dnia 22 stycznia 2005 r. o godzinie 15 na Łazienkowskiej zebrało się kilkuset fanów Legii, by wziąć udział w uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy Kazimierza Deyny. Wśród zgromadzonych nie zabrakło prezesa KP Legia Piotra Zygo oraz dyrektora sportowego Jacka Bednarza. Obecni byli także przedstawiciele CWKS Legia: Janusz Dorosiewicz i Stefan Białas. Tablica zawisła na ścianie budynku, tuż przy głównym wejściu. Najpierw w imieniu kibiców głos zabrał Wiktor Bołba z "Naszej Legii", który jako jeden z nielicznych miał możliwo?ć oglądania "Kaki" na żywo.

Następnie krótko przemówił prezes Zygo, a potem kolega z drużyny Stefan Białas wspominał Deynę. Na uroczystości gościliśmy również olimpijczyka Witolda Woydę - szermierza, który w 1972 roku w Monachium zdobył złoty medal indywidualnie i drużynowo. Z ust Janusza Dorosiewicza padły zapewnienia, iż będzie czynione wszystko aby nowy stadion nosił imię Kazimierza Deyny. Każdy z mówców podkreślił zadowolenie z faktu, że Stowarzyszenie podjęło taką inicjatywę. Przedstawiciele klubu zostali obdarowani przez Stowarzyszenie pamiątkowymi szalikami z wizerunkiem wybitnego piłkarza.

Jako ostatni głos zabrał prezes Stowarzyszenia Kibiców Legii "Sekcja Sympatyków" Andrzej "Bosman" Piórkowski. "Wszystkim serdecznie dziękuję za przybycie. Zarówno Wam kibice, jak i mediom. Mam nadzieję, że razem z KP Legia, CWKS Legia, Miastem doprowadzimy do tego iż nowy stadion będzie nosił imię Kazimierza Deyny. Jestem bardzo wzruszony tym, że za chwilę dokonam odsłonięcia tej tablicy." - powiedział "Bosman".

Po odsłonięciu i odśpiewania "Kaziu Deyna", wszyscy zostali zaproszeni do pubu pod trybuną Krytą, gdzie można było obejrzeć przygotowaną małą wystawę poświęconą Deynie.

Istniejąca tablica Deyny na stadionie Legii


Istniejąca tablica Deyny
Tablica pamiątkowa w Starogardzie Gdańskim, rodzinnymi mieście "Kaki"
Stadion miejski im. Kazimierza Deyny


Gwiazda Deyny we Władysławowie - Aleja GwiazdNajwiększym uhonorowaniem Kazimierza Deyny będzie nazwanie jego imieniem nowego stadionu, który ma powstać obok obecnego. Wszyscy wierzymy, że za 3 lata Legia swoje mecze będzie rozgrywała na Stadionie Narodowym im. Kazimierza Deyny.2004-2024 © Ciniak. Projekt i realizacja: legionisci.com. Wszelkie prawa zastrzeżone.